Skaitiniai tvenkinių savininkams

Kaimynystėje – upinis bebras

Publikuota: Skaitiniai tvenkinių savininkams Peržiūrų: 2449 2016-11-25

Vanduo – gyvybės šaltinis. Negalime juo nesidalinti su kitais gyviais. Tačiau dažniausiai kaimynystėje su jais atsiduriame ne savo noru ir ji sukelia begalę rūpesčių. Kaip pastebėti naujo „kaimyno“ bebro atsiradimą, kokių priemonių imtis, kad jį išprašytume, kol kaimynystė neapkarto. O gal net rasime būdų kaip su juo gyventi santarvėje.

KOI: spalvų žaismas ir bičiulystė su žuvimi

Publikuota: Skaitiniai tvenkinių savininkams Peržiūrų: 2553 2016-11-25

KOI – šiai žuviai suteiktas japoniškas pavadinimas, reiškiantis meilę ir švelnumą. Legendų apie šią žuvį – begalė, jose ir imperatorius, ir karpis, ir drakonas. Kai kuriuose mituose toks spalvotas karpis pasiekia mitinio kalno viršūnę ir tampa drakonu – svarbiu visų Kinijos mitų herojumi, o kai kuriuose yra ir dar archajiškesnių schemų. Visa tai akivaizdžiai rodo, kad turime reikalą su ypatinga ir išskirtine gyvybės forma, verta visokeriopos pagarbos.

Nuosava kūdra – žuvims auginti

Publikuota: Skaitiniai tvenkinių savininkams Peržiūrų: 2942 2016-11-23

Lietuvoje yra geros sąlygos gėlavandenėms žuvims –  karpiams, lynams, amūrams, plačiakakčiams ir kt., auginti bei gauti iš šio užsiėmimo papildomos naudos. Didesnį ar mažesnį tvenkinį produktyviai žemdirbystei netinkamuose plotuose gali įrengti kiekvienas žemės sklypo savininkas.  

Pavasario darbai tvenkinyje

Publikuota: Skaitiniai tvenkinių savininkams Peržiūrų: 2197 2016-11-25

Tai, jog metas pradėti pavasario darbus sode ar sodyboje, parodo ne konkreti data kalendoriuje, bet oro sąlygos. Viskas priklauso nuo to, kiek ilgai išsilaiko ledas ir įšalas. Taigi skirtingais metais darbų pradžia irgi skiriasi: darbymetis gali prasidėti tiek kovo, tiek balandžio pabaigoje. 

Šventasodžio šeimininkų istorijos: kaip mes kasėme ir iškasėme savo kūdras

Publikuota: Skaitiniai tvenkinių savininkams Peržiūrų: 1817 2017-02-21

Kelios bendraminčių šeimynos netoli Aukštadvario tveria giminės sodybų sodžių – Šventasodį – pagal Anastasijos pasiūlytus vaizdinius. Prieš kelis metus, dar ir trobesių nesusirentę, ėmėsi kūdrų kasimo. Buvusi miestietė Donata Račkauskienė – viena iš Šventasodžio šeimininkių – pasidalino savo ir savo kaimynų patirtimi.

banks