ErumAqua - dovanos ir nuolaidos klientams

Skaitiniai tvenkinių savininkams

Kaimynystėje – upinis bebras

Publikuota: Skaitiniai tvenkinių savininkams Peržiūrų: 588 2016-11-25

Vanduo – gyvybės šaltinis. Negalime juo nesidalinti su kitais gyviais. Tačiau dažniausiai kaimynystėje su jais atsiduriame ne savo noru ir ji sukelia begalę rūpesčių. Kaip pastebėti naujo „kaimyno“ bebro atsiradimą, kokių priemonių imtis, kad jį išprašytume, kol kaimynystė neapkarto. O gal net rasime būdų kaip su juo gyventi santarvėje.

KOI: spalvų žaismas ir bičiulystė su žuvimi

Publikuota: Skaitiniai tvenkinių savininkams Peržiūrų: 666 2016-11-25

KOI – šiai žuviai suteiktas japoniškas pavadinimas, reiškiantis meilę ir švelnumą. Legendų apie šią žuvį – begalė, jose ir imperatorius, ir karpis, ir drakonas. Kai kuriuose mituose toks spalvotas karpis pasiekia mitinio kalno viršūnę ir tampa drakonu – svarbiu visų Kinijos mitų herojumi, o kai kuriuose yra ir dar archajiškesnių schemų. Visa tai akivaizdžiai rodo, kad turime reikalą su ypatinga ir išskirtine gyvybės forma, verta visokeriopos pagarbos.

Nuosava kūdra – žuvims auginti

Publikuota: Skaitiniai tvenkinių savininkams Peržiūrų: 493 2016-11-23

Lietuvoje yra geros sąlygos gėlavandenėms žuvims –  karpiams, lynams, amūrams, plačiakakčiams ir kt., auginti bei gauti iš šio užsiėmimo papildomos naudos. Didesnį ar mažesnį tvenkinį produktyviai žemdirbystei netinkamuose plotuose gali įrengti kiekvienas žemės sklypo savininkas.  

Pavasario darbai tvenkinyje

Publikuota: Skaitiniai tvenkinių savininkams Peržiūrų: 580 2016-11-25

Tai, jog metas pradėti pavasario darbus sode ar sodyboje, parodo ne konkreti data kalendoriuje, bet oro sąlygos. Viskas priklauso nuo to, kiek ilgai išsilaiko ledas ir įšalas. Taigi skirtingais metais darbų pradžia irgi skiriasi: darbymetis gali prasidėti tiek kovo, tiek balandžio pabaigoje. 

Šventasodžio šeimininkų istorijos: kaip mes kasėme ir iškasėme savo kūdras

Publikuota: Skaitiniai tvenkinių savininkams Peržiūrų: 510 2017-02-21

Kelios bendraminčių šeimynos netoli Aukštadvario tveria giminės sodybų sodžių – Šventasodį – pagal Anastasijos pasiūlytus vaizdinius. Prieš kelis metus, dar ir trobesių nesusirentę, ėmėsi kūdrų kasimo. Buvusi miestietė Donata Račkauskienė – viena iš Šventasodžio šeimininkių – pasidalino savo ir savo kaimynų patirtimi.

Tvenkinys kaimo sodyboje – aplinkos puošmena, stimulas akiračiui plėsti, terapija

Publikuota: Skaitiniai tvenkinių savininkams Peržiūrų: 616 2016-11-23
Natūralus vandens telkinys (ežeras, upė, upelis) suteikia vietovei žavesio, savitumo. Tačiau, jei tokių telkinių nėra, aplinką gali papuošti sumaniai įrengti dirbtiniai vandens telkiniai. Jų suformavimas ir priežiūra skatina domėtis ekologinėmis vandens bendrijomis, augalais, gyvūnais. Šeimininkui tenka apsispręsti, kokį norėtų matyti savo tvenkinį, susikurti jo viziją. Apie tai, ką naujo Giliogirio kaimo (Rietavo savivaldybė) ūkininkų Alviros ir Vytauto Banevičių gyvenimui suteikė tvenkinys, jie sutiko papasakoti žurnalo „Mano tvenkinys“ skaitytojams.

Ūdrą gerbk, bet savo žuvis žiemą sergėk

Publikuota: Skaitiniai tvenkinių savininkams Peržiūrų: 557 2017-02-21

Kaip ir kitiems ištisus metus aktyviems mūsų šalies žvėreliams, ūdroms žiemą striuka su maistu. Tad šios plaukikės nevengia įsisukti ir į privačius vandens telkinius. Viena ūdra per parą suėda apie 2,5 kg maisto. Paprastai jos nepalieka vandens telkinio ramybėje, kol jame randa žuvies. Nesunku įsivaizduoti, kiek nuostolių gali pridaryti nedidukė ūdrų šeimynėlė. Tačiau už nereglamentuotą veiklą prieš šiuos gyvūnus gresia didesnė nei 2000 eurų bauda. Ką daryti įžuvinto vandens telkinio šeimininkui?

banks